Vyberte vozidla

Vyhľadávanie

Katalógové diely LANCIA: Náhradné diely pre všetky modely LANCIA


Ponúkame vám jednoduchý a prehľadný prehľad nášho veľkého výberu dielov pre LANCIA, ktorý bol vytvorený v rámci kompatibility s vašim vozidlom prostredníctvom nášho vyhľadávacieho systému. Stačí si iba vybrať váš model LANCIA a uvidíte všetky vhodné diely pre LANCIA výnimočnej kvality a nízkej ceny.


Najobľúbenejšie auto diely z katalógu súčiastok pre LANCIA

Objednajte vysoko kvalitny autodiely pre LANCIA s nízkou cenou online

V našom katalógu náhradných dielov nájdete všetky diely pre LANCIA

Lancia - auto inžinierov

V roku 1906 inžinier a pretekár Vincenzo Lancia a výskumník Fiatu Claudio Fogolin založili jednu z najstarších automobiliek na svete. Značka Lancia sa vždy spájala s výnimočnou technológiou svojich športových áut, ktorú predstavila už Lancia Theta z roku 1913. Bol to prvý európsky model, ktorý bol vybavený elektrickým systémom a štartérom a tiež displejom s umelým podsvietením. V roku 1923 sa model Lambda stal prvým vozidlom s nezávislým závesom kolies, hydraulickými tlmičmi a prvými samonosnými šasmi. Vďaka vyspelým technológiám bola Lancia známa ako "značka inžinierov." Kedže Lancia sa zameriavala na vozidlá v najvyššej cenovej triede, karosérie vytvárali vždy známi dizajnéri. Okrem osobných vozidiel vyrábala aj autobusy a nákladné uatá. Počas druhej svetovej vojny museli vyrábať iba nákladné autá pre nemeckú armádu. Po roku 1945 vyrábala Lancia len okázalé vozidlá, a športové autá v malých sériách a nepodieľala sa na rozširovaní automobilového priemyslu. Moderné technológie Lancie viedli v roku 1950 k prvému motoru V6 a k prvému polovlečnému ramenu v sériovo vyrábanom vozidle s modelovým označením Aurelia.

Superautá napriek problémom

Kvôli rôznym problémom predala Lancia v roku 1955 svoju sekciu Formuly 1 značke Ferrari. Pokračovala vo výrobe vysoko kvalitných vozidiel, no nikdy sa jej nepodarilo dosiahnuť zisk, keďže sa nedokázala presadiť voči svojmu hlavnému konkurentovi Alfa Romeo. V roku 1969 spoločnosť, v ktorej mal podiel aj Vatikán, bola za symbolickú cenu predaná skupine Fiat. Po presunutí sekcie nákladných áut na IVECO sa Lancia intenzívnejšie sústredila na výrobu osobných vozidiel. Okrem sedanov a kupé, ktoré boli vždy označované gréckymi písmenami, predstavila spoločnosť v roku 1971 aj legendárne superauto Lancia Stratos s motorom Ferrari V6 Dino 246 GT.

Brilantná rozlúčka so značkou

V roku 1979 bolo predstavené auto strednej triedy Delta, ktoré bolo vybavené stredovým motorom. Modifikovaná verzia, Lancia Delta Integrale, súťažila s Audi Sport Quattro na svetových automobilových pretekoch a pretekárskemu svetu dominovala na konci 80. a začiatku 90. rokov. Jedným z najviac rozšírených modelov je Delta, ktorá patrí do triedy VW Golf. Okrem kombi Dedra sa vyrábali aj sedany Thema, Kappa a Thesis, ako aj malé autá s extravagantným tvarom a s modelovým označením Y a Mursa. V záujme svojej značky Alfa Romeo sa materská spoločnosť Fiat rozhodla Lanciu zavrieť a v Taliansku ponúkať iba model Ypsilon.

Môj košík

0 Produkty, 0,00 €

K pokladni
PRIHLÁSIŤ SA
Zabudli ste heslo? Nový zákazník? Zaregistrujte sa
INFOBOX

Doprava zadarmo

na objednávky nad 120 € hodnota tovaru
  • LANCIA autodiely preprava s UPS
  • LANCIA náhradné diely na autá preprava s GLS
  • LANCIA auto-diely preprava s DHL
:

Zabezpečené pripojenie

Spôsoby platby
  • Kúpiť autosúčiastky pre LANCIA s visa spôsoby platby
  • Kúpiť súčiastky pre LANCIA s mc spôsoby platby
  • Originálne súčiastky LANCIA kúpiť s amex spôsoby platby
  • Kúpiť automobilové súčiastky pre LANCIA s paypal spôsoby platby
Pondelok - Piatok: 8:00 - 18:00

ZÁKAZNÍCKA LINKA

+421 2 3300 6811

Adresa

Josef-Orlopp-Straße 55
10365 Berlin Nemecko
Zobraziť na mape