Vyberte vozidla

Vyhľadávanie

Katalógové diely VOLKSWAGEN: Náhradné diely pre všetky modely VW

Najobľúbenejšie auto diely z katalógu súčiastok pre VOLKSWAGEN

Objednajte vysoko kvalitny autodiely pre VW s nízkou cenou online

V našom katalógu náhradných dielov nájdete všetky diely pre VW

Založenie Volkswagen Group

Vznik súčasnej VW Group sa kladie do roku 1934, keď Národní socialisti požadovali výrobu lacného štvorsedadlového osobného vozidla pre bežnú verejnosť (s cenou pod 1 000 ríšskych mariek). Zároveň žiadali osobné vozidlo, ktoré by dosiahlo rýchlosť 100 km za hodinu a ktoré by malo malú spotrebu. Táto úloha bola pridelená konštrukčnej kancelárii Ferdinanda Porscheho v Stuttgarte. Výsledkom bol vznik legendárneho VW Käfer, ktorý sa vyrábal dlhé roky v rôznych verziách.

Privatizácia

Továrne založené Národnými socialistami, ktoré stále vlastnila vláda, boli sprivatizované v roku 1960. Spolková republika Nemecko, ako aj spolkový štát Dolné Sasko si ponechali 20% celkového podielu akcií, aby bolo možné zabrániť nepriateľskej akvizícii. Šesťdesiat percent bolo určených pre súkromných veriteľov, vďaka čomu sa podarilo získať 360 miliónov nemeckých mariek. V roku 1964 prevzali Auto Union GmbH od značky Daimler a do VW zaviedli vodné chladenie a predný náhon. Dnešnú továreň Audi tvorí táto druhá značka spolu s odkúpenou továrňou NSU v Ingolstadte.

Vylepšené modely Volkswagen

V súčasnosti VW ponúka širokú škálu osobných vozidiel, ktoré pokrývajú takmer všetky segmenty s výnimkou športových áut. Malé auto up! v celej Európe nahradilo model Fox. Malé auto Polo je na trhu už od roku 1975, čo je takmer rovnako dlho, ako legendárny VW Golf, ktorý bol predstavený v roku 1974.

Veľmi obľúbené rodinné auto Passat, ktoré nasledovalo po VW 1500 bolo prvýkrát predstavené v roku 1973. Toto vozidlo pokrýva segment strednej triedy a do roku 2012 bolo popri modele Phaeton dostupné aj vo vyššej triede ako Passat CC. Okrem off-road/SUV Touareg II a Tiguan, rozšírili produktový rad kupé Scirocco III a kabriolet Eos. Takmer ikonický VW van sa dnes vyrába v piatej generácii pod menom Caravelle/Multivan.

Spolupráca s Volkswagen Group

Vozidlá od Volkswagenu využívajú všeobecne veľa dielov od rôznych značiek. Volkswagen Group vlastní značky VW, Audi, Seat, Škoda, ako aj prémiové značky Bentley, Bugatti, Lamborghini a Porsche. Spolu s ostatnými výrobcami, ako je Ford, vyvíjajú Volkswagen Sharan, čo je Ford Galaxy. Sharan V6 je vybavený rozvodným remeňom, avšak napínače remeňa sú citlivé na rozbitie a preto by mali byť v predpísaných intervaloch vymenené.

Môj košík

0 Produkty, 0,00 €

K pokladni
PRIHLÁSIŤ SA
Zabudli ste heslo? Nový zákazník? Zaregistrujte sa
INFOBOX

Doprava zadarmo

na objednávky nad 120 € hodnota tovaru
  • VW autodiely preprava s UPS
  • VW náhradné diely na autá preprava s GLS
  • VW auto-diely preprava s DHL
:

Zabezpečené pripojenie

Spôsoby platby
  • Kúpiť autosúčiastky pre VW s visa spôsoby platby
  • Kúpiť súčiastky pre VW s mc spôsoby platby
  • Originálne súčiastky VW kúpiť s amex spôsoby platby
  • Kúpiť automobilové súčiastky pre VW s paypal spôsoby platby
Pondelok - Piatok: 8:00 - 18:00

ZÁKAZNÍCKA LINKA

+421 2 3305 7878

Adresa

Autodoc GmbH
Josef-Orlopp-Straße 55
10365 Berlin Nemecko
Zobraziť na mape