Vyberte vozidla

Vyhľadávanie

HELLA - Katalóg náhradných dielov

História

Spoločnosť bola založená v nemeckom Vestfálsku v roku 1899 a pôvodne vyrábala parafínové sviečky, petrolejové lampy a trúbky pre konské povozy. S nástupom prvých automobilov sa spoločnosť etablovala ako dodávateľ čelných acetylénových svietidiel. V roku 1908 sa meno spoločnosti zmenilo na Hella, podľa mena manželky jedného zo zakladateľov. Po druhej svetovej vojne firma svoj produktový rad stále viac a viac rozširovala a to zvlášť v oblasti automobilovej elektroniky.

Špecialista na elektroniku a klimatizáciu

Okrem osvetľovacích systémov, ako sú predné a zadné svietidlá a smerovky, vyrába Hella Company aj relé a kontrolné jednotky, aké sa nachádzajú v mnohých moderných vozidlách, napríklad VW Golf alebo BMW 316. Od 90. rokov a zvlášť od nástupu klimatizácií, spoločnosť rozšírila pole svojho pôsobenia o pretlakové ventily a klimatizačné kompresory, ako napríklad tie v Audi A6, VW Pheaton a VW Passat. Tento dodávateľ automobilového priemyslu vytvoril v roku 2000 niekoľko zmlúv o spolupráci s ďalšími dodávateľmi, vďaka čomu sa Hella stala hlavným výrobcom chladiacich púmp a dielov pre klimatizácie.

Vývoj v spolupráci s ostatnými výrobcami áut

Niektoré z týchto zmlúv o spolupráci sa realizujú pod rôznymi značkami a dodávajú originálne diely automobilovému priemyslu takmer po celom svete. Všetky súčiastky od značky Hella, ako aj náhradné diely, sú k dispozícii v našom internetovom obchode.

Táto spoločnosť prevádzkuje veľké výskumné a vývojové stredisko v Nemecku, ktoré vyvíja špičkové súčiastky podľa zmluvných požiadaviek zákazníkov. Hella Company hrá vo vývoji automobilov ústrednú rolu a to najmä vďaka rastúcemu počtu elektronických súčiastok v automobiloch, akou je napríklad aj parkovací asistent Parktronic od Mercedes Benz.

Všetky HELLA kategórie a náhradné diely pre vaše auto v jednom okamihu

Môj košík

0 Produkty, 0,00 €

K pokladni
PRIHLÁSIŤ SA
Zabudli ste heslo? Nový zákazník? Zaregistrujte sa
INFOBOX

Doprava zadarmo

na objednávky nad 120 € hodnota tovaru
  • HELLA autodiely preprava s UPS
  • Náhradné diely HELLA na autá preprava s GLS
  • Náhradné diely HELLA preprava s DHL
:

Zabezpečené pripojenie

Spôsoby platby
  • Autosúčiastky HELLA kúpiť s visa spôsoby platby
  • Autodiely HELLA kúpiť s mc spôsoby platby
  • Originálne súčiastky HELLA kúpiť s amex spôsoby platby
  • Náhradné diely HELLA kúpiť s paypal spôsoby platby
Pondelok - Piatok: 8:00 - 18:00

ZÁKAZNÍCKA LINKA

+421 2 3300 6811

Adresa

Josef-Orlopp-Straße 55
10365 Berlin Nemecko
Zobraziť na mape